Potrebno Vam je istraživanje?

Interesuje Vas vaša pozicija na tržištu? Vaše mesto među konkurencijom? Da li su Vaši klijenti zadovoljni Vašom uslugom ili proizvodom? Trebaju Vam činjenice bez kojih ne možete?

DAKLE, POTREBNO VAM JE ISTRAŽIVANjE!!!

Istraživačko razvojni centar Visoke poslovne Škole strukovnih studija Valjevo nudi Vam mogućnost izrade istraživačkih projekata kao što su: analiza karakteristika tržišta, istraživanje tržišnog učešća, analiza i predviđanje prodaje, istraživanje konkurencije, istraživanje motiva i navika u ponašanju potrošača. Istraživanja se rade na velikim uzorcima što garantuje tačnost rezultata. Projekti su uvek finalizirani preporukama koje nude moguća rešenja za probleme postavljene u samom zahtevu istraživanja.

O IRC-u

Istraživačko razvojni centar Visoke poslovne Škole strukovnih studija Valjevo postoji od 1994. godine. Saradnja škole sa privredom upravo se realizuje kroz aktivnosti ovog centra i to kroz izrade projekata, realizacije poslovnih škola, kurseva i brojnih drugih aktivnosti.

Značajno mesto u aktivnostima IRC-a zauzimaju najveći projekti istraživačkog tipa, kao što su:

• „PRIKO 95. – Istraživanje stanja privrede Kolubarskog okruga“, 1995,

• „Istraživanje praćenosti medija na području grada Valjeva“, 1997,

• „Istraživanje navika u ponašanju potrošača u Valjevu“, 2001,

• „Istraživanje zadovoljstva građana bankarskim uslugama na području grada Valjeva“, 2008,

• „PRIKO 2009. – Istraživanje stanja privrede Kolubarskog okruga“, 2009,

• „Gde Valjevci kupuju, kako i koliko troše, i šta misle o trgovinama u svom gradu?“, 2011,

• “Istraživanje uslova stanovanja u Valjevu – između realnosti i želje”, 2012,

• “Istraživanje telekomunikacionih tržišta mobilnih operatera u Valjevu”, 2013,

• “Promene u načinu kupovine i zadovoljstvu Valjevaca nakon otvaranja velikih supermarketa“, projekat, 2014,

• “Stavovi potrošača o  kupovini domaćih naspram stranih proizvoda”,  2015.

U realizaciji ovih projekata aktivno učestvuju studenti Škole, kako u prikupljanju i obradi podataka, tako i u prezentaciji rezultata istraživanja.

Ukoliko Vam je potrebno istraživanje, kontaktirajte nas:

Visoka poslovna škola

Ul. Vuka Karadžića 3a