Sertifikat “CodeWeek EU” za VIPOS

Svetska manifestacija “Nedelja kodiranja” završena je na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija. Povodom uspešne organizacije ove manifestacije, “CodeWeek EU” je VIPOS-u uručila sertifikat za doprinos u realizaciji događaja u ovogodišnjoj “Nedelji kodiranja”.

Poslednji program u okviru VIPOS-ove “Nedelje kodiranja” pod nazivom “Kreiranje android aplikacija” za učenike valjevskih osnovnih škola, održan je u petak u računarskom kabinetu škole. Prethodno, u utorak je održan kurs iz WEB dizajna, a dan kasnije je održana i Programerska radionica.

code1 code2 code3 code4 code5 code6 code7 code8 codeweek-eu-vipos-sertifikat nedelja_kodiranja

“Nedelja kodiranja” je pokret koji promoviše programiranje, odnosno kreiranje putem kodiranja i pokrenuta je 2013. godine učešćem 10.000 ljudi iz 26 zemalja, od kada je velikom brzinom postala popularna u celom svetu. Prošle godine je u “Nedelji kodiranja” učestvovalo 570.000 ljudi iz 46 zemalja Evrope, Azije, Australije, Afrike i SAD. Srbija je od samog početka uključena u ovu manifestaciju.

Manifestacija je održana pod pokroviteljstvom Evropske komisije, i u Srbiji je promovisana od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.