VIPOS partner Cisco akademije

Od nedavno, državna Visoka poslovna škola strukovnih studija iz Valjeva je postala partner Cisco akademije. „Cisco Networking Academy“ je globalna obrazovna inicijativa kompanije CISCO, koja nudi programe za razvoj IT veština i za razvoj karijere u oblasti mrežnih tehnologija, odnosno u oblasti dizajna, izgradnje i održavanja računarskih mreža. Na ovaj način je studentima VIPOS-a na raspolaganju najnovija obuka o umrežavanju, bezbednosti, tehnologijama računarstva u oblaku (en. Cloud technologies), kao i praktična obuka preko različitih alata za simulaciju. Na taj način se oni pripremaju za sertifikaciju koja je priznata od strane poslodavaca širom sveta. Neki od takvih programa su CCNA (Cisco Certified Network Associate), CCNP (Cisco Certified Network Professional) i dr.
Kompanija CISCO je najveća svetska kompanija koja se bavi razvojem, proizvodnjom i prodajom opreme za računarske mreže, telekomunikacione opreme i drugih usluga i proizvoda visoke tehnologije.