UPIS 2017/2018

alt

Srednjoškolci, bliži se vreme velikih odluka! Državna škola sa tradicijom dužom od 37 godina, prvi je korak do uspešne karijere i pravi izbor za Vas!

Upis 2017/2018 – Prezentacija.

Zašto da studiraš na VIPOS-u?

• Državna škola
  • Tradicija duga 38 godina
  • Studiranje na teret budžeta i niže cene školarine
  • Strukovne studije, praktično primenljiva znanja
  • Razvijena međunarodna saradnja

Studijski programi

Kliknite na željeni studijski program kako bi saznali detalje:

Studije na daljinu
I ove školske godine Vipos upisuje studente na akreditovane Online studije. Studije na daljinu su idealne za zaposlene i studente koji imaju prebivalište značajno daleko od Valjeva. Studenti koji studiraju Online oslobođeni su prisustva nastavi a sav materijal za predavanja i vežbe mogu naći na platformi za daljinsko obrazovanje koja je prilagođena njihovim potrebama.
Prednosti daljinskog obrazovanja:
– Bez dodatnih troškova prevoza, smeštaja i hrane

– Studiranje u vreme kada to studentu odgovara
– Idealno za zaposlene
– Nastavni materijal na internetu

Više o studijama na daljinu možete pročitati ovde.

Uslovi upisa

Na Visoku poslovnu školu strukovnih studija mogu se upisati kandidati koji imaju završenu trogodišnju ili četvorogodišnju srednju školu.

Prijemni ispit

Za polaganje prijemnog ispita ponuđeno je 4 predmeta od kojih kandidati biraju 2:
  • Test opšte informisanosti
  • Poslovna ekonomija
  • Osnovi ekonomije
  • Informatika

Prijemni ispit je obavezan, nezavisno od broja prijavljenih kandidata. Ispit se polaže pismeno u obliku testa i traje 90 minuta.

Prijemni ispit sastoji se od 40 pitanja zatvorenog tipa (po 20 pitanja iz svakog izabranog predmeta). Od ponuđenih odgovora uvek je samo jedan odgovor tačan. Tačni odgovori nose 1,5 poena, a u slučaju pogrešnog odgovora ne dobijaju se negativni poeni. Na prijemnom ispitu maksimalno se može dobiti 60 poena.Prijemni ispit biće organizovan početkom jula 2017. godine u prostorijama VIPOS-a, a tačan datum biće blagovremeno objavljen.

Informator
Primeri pitanja za prijemni ispit nalaze se u INFORMATORU koji se može nabaviti u skriptarnici Škole kao i u dokumentu koji možete preuzeti ovde.

Vežbajte za prijemni pomoću online testova:

Test opšte informisanosti

Poslovna ekonomija

Osnovi ekonomije

Informatika

*Da biste pristupili online testovima neophodno je da se prijavite sa korisničkim nalogom.

Korisničko ime: vipos

Šifra: vipos

Napomena: Ukoliko započnete izabrani test molimo vas da isti završite i predate, kako bi sledeći korisnik mogao uspešno da uradi online testiranje.
U slučaju bilo kakvog problema sa online testovima možete nas kontaktirati na priprema@vipos.edu.rs.

Literatura za pripremu prijemnog ispita

1. Test opšte informisanosti
  2. Poslovna ekonomija – Božidar Stavrić, Blagoje Paunović, Petar Bojović, – Poslovna ekonomija za I razred ekonomske škole, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Beograd, 2008. i novija izdanja.
  3. Osnovi ekonomije –  Bogdanović Dragana, Ivanišević Gordana, Osnovi ekonomije, udžbenik za prvi razred ekonomske škole, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Beograd, 2010. i kasnije;
    – Dragišić Dragoljub, Ilić Bogdan, Medojević Branko, Pavlović Milovan, Osnovi ekonomije, udžbenik za drugi razred ekonomske škole, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Beograd, 2010. i kasnije.
  4. Informatika – Milan Čabarkapa, Računarstvo i informatika za prvi razred srednje škole, „Krug“, Beograd, 2015.
Pripremna nastava za polaganje prijemnog ispita:

Besplatna pripremna nastava za pripremanje prijemnog ispita biće organizovana 20. juna 2017. godine u prostorijama VIPOSa. Ovde možete da se prijavite za pripremnu nastavu.

Prijavljivanje kandidata za polaganje prijemnog ispita

Prijavljivanje kandidata na konkurs obavlja se u Školi podnošenjem konkursne prijave i fotokopija sledećih dokumenata:

• svedočanstva svih razreda srednje škole,
  • svedočanstva (diplome) o završnom ispitu,
  • izvoda iz matične knjige rođenih i
  • dokaza o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita (uplaćuje se na tekući račun br. 840-963666-21)

Predaja dokumenata biće organizovana od 21. do 24. juna 2017. godine u prostorijama Škole.

Rangiranje kandidata

Nakon obavljenog prijemnog ispita formira se jedinstvena rang-lista kandidata. Kandidati mogu imati maksimalno 100 poena (najviše 40 na osnovu uspeha iz srednje škole i najviše 60 na prijemnom ispitu). Na osnovu rang liste određuje se:

• da li kandidat može biti upisan (mora imati ukupno 30 poena),
  • da li će biti finansiran iz budžeta (ima više od 50 poena i nalazi se na rang listi do broja određenog za upis na budžet)
  • ili će sam plaćati školarinu.

Budžetska mesta i školarine

U prethodnoj školskoj godini na VIPOS je upisano 130 budžetskih i 160 samofinansirajućih studenata, koji su plaćali školarinu u iznosu od 66.000 din. Postoji više modaliteta plaćanja: 2, 3, 4 i više rata kao i putem čekova i administrativne zabrane.

Ovogodišnji broj budžetskih i samofinansirajućih mesta biće blagovremeno objavljen na sajtu škole.

Minimalni broj poena za ulazak na budžet iz prethodne četiri godine po studijskim
programima

Školska godina

Studijski programi

Poslovna ekonomija

Poslovna informatika

2013/14

2014/15

2015/16

2016/17

81,22  80,00

UPIS

Prilikom upisa primljeni kandidati podnose Studentskoj službi:

• originalna dokumenata (svedočanstva, diplomu srednje škole i izvod iz matične knjige rođenih)
  • dve fotografije formata 4.5 x3.5 cm
  • komplet obrazaca za upis: indeks i 2 ŠV obrasca – 700din.
  • dokaz o uplati školarine (za samofinansirajuće studente)
  • dokaz o uplati Studentskog fonda – 1500,00 (za sve studente)

Sve potrebne informacije možete dobiti:

• lično: Dan otvorenih vrata, sredom od 12 do 14h
  • putem telefona: 014/224-735; 232-644