Kastratović dr Miloš

Utorak: 08:55 – 09:55
e-mail: office@institutmba.co.rs

Dr Miloš Kastratović
, rođen 28.01.1959. godine u Goraždu – Berane. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1981. godine. Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu magistrirao je 1987. godine, a doktorirao 1991. godine. U Školi radi od 2009. godine. Ima zvanje  redovnog profesora. Izabran je za užu naučnu oblast Finansije i računovodstvo.

Objavljeni radovi:

1. „Značaj reforme finansijskih propisa u periodu 2014-2019 za finansijsku i ekonomsku obnovu Srbije“, zbornik radova sa međunarodne naučne konferencije „Srbija u savremenom evropskom i regionalnom okruženju“ Institut za međunarodnu politiku i privredu, Beograd, 2015.
2. „Realnost u sagledavanju rizika i opredeljenju diskontne stope kao faktor uspešnosti finansiranja“, zbornik radova sa međunarodne naučne konferencije“Menadžment, preduzetništvo i investicije u funkciji privredenog rasta i zapošljavanja“, Institut za poslovna istraživanja MBA Beograd, Visoka škola modernog biznisa Beograd, Udruženje menadžera Srbije Beograd, Beograd 2015.
3. „Značaj multisektorskog pristupa za rast zaposlenosti u Srbiji“, uvodni rad na međunarodnoj naučnoj konferenciji“Menadžment, preduzetništvo i investicije u funkciji privrednog rasta i spošljavanja“, Institut za poslovna istraživanja MBA Beograd, Visoka škola modernog biznisa Beograd, Udruženje menadžera Srbije Beograd, Beograd 2015.
4. „Insurance companies as participans in financial markets“ (koautor), International scientific conference, Gabrovo 2011.
5. „Poslovne finansije“, VIPOS, 2009.
6. „Korporativno upravljanje“ , Institut za poslovna istraživanja MBA, Beograd, 2008.
7. „Finansijski menadžment“, VIPOS, Valjevo, 2005.
8. Menadžment finansija preduzeća“, treće izmenjeno i dopunjeno izdanje, Fakultet za internacionalni menadžment, Beograd, 2001.
9. „Finansije za menadžere“, drugo izmenjeno i dopunjeno izdanje, Fakultet za internacionalni menadžment, Beograd 2001.
10. „Menadžment internacionalnih finansija“, drugo dopunjeno i izmenjeno izdanje, Fakultet za internacionalni menadžment, Beograd, 2000.