Engleski jezik III, ENG 023

Студијски програм/студијски програми: МИТ, БИО, ЕПО
Врста и ниво студија: основне струковне студије/ниво I
Назив предмета: Енглески језик III ЕНГ 023
Наставник: МА Татјана Ј. Дугошија, МА Горана С. Глишовић
Статус предмета: Обавезни
Број ЕСПБ: 6
Услов: Енглески II

Циљ предмета

• Обнављање, проширивање и употребаграматичких структура релевантних заобласт енглеског пословног језика
  • Обнављање и проширивање терминологијеиз области економије и пословања
  • Развијање комуникативних способности ивештине дискусије
  • Развијање способности превођења иконцизног изражавања

Исход предмета

Студент који успешно заврши овај предмет оспособљен је да:

• у комуникацији прецизно и тачно користиграматичке структуре и пословну терминологију
  • направи и одржи садржајнију презентацију о пословању компаније
  • даље развије вештину превођења
  • се детаљније упозна са друштвеном и пословном културом, моралним стандардима и пословном етиком различитих земаља
  • успешно користи стручну литературу наенглеском језику
Садржај предмета

Теоријска настава

1. Граматичке структуре: Present and Past tenses, Modal verbs, Future forms, Passives, Conditionals, Phrasal verbs, Relative clauses, Idioms, Compound nouns, Noun phrases.
  2. Терминологија енглеског језика из области економије и пословања.
  3. Друштвена и пословна култура, морални стандарди и пословна етика различитих земаља. Питања и проблеми у вези са пословањем и савременим пословним окружењем.
  4. Презентација компаније, њене организације и активности.
  5. Пословна кореспонденција.
  6. Обрада аутентичних чланака из области пословања и међународног бизниса.

Практична настава

1. Увежбавање граматичких структура, вокабулара и функција кроз све четири језичке вештине (говор, слушање, читање и писање).
  2. Симулирање пословних ситуација: састанци, решавање проблема, изражавање мишљења, слагање, неслагање…
  3. Дискусије, case study.
  4. Вежбање различитих облика пословне кореспонденције.
  5. Превођење, резимирање и дискусија о одабраним текстовима.

Почетни

1. Hollet, V.: Business Objectives New Edition, Student’s Book, Oxford University Press, Oxford, 2002.

2. Glisovic, G.: Practise Your Business English 1, Visoka poslovna skola strukovnih studija, Valjevo, 2008.

Продужни

1.

2. Cotton, D., D. Falvey, S. Kent: Market Leader Intermediate, Course Book, Longman, Harlow, 2004.

Број часова активне наставе: 3
Предавања: Вежбе: Други облици наставе: Студијски истраживачки рад: Остали часови:

Методе извођења наставе

Активно учешће студената на вежбама, рад у малим групама са акцентом на комуникативном приступу учењу страног језика, дискусије, примена Интернета у настави. Од студената се очекује да редовно присуствују настави и да буду припремљени за сваки час и упознати са актуелним збивањима у области економије и бизниса код нас и у свету, како би могли активно да учествују у дискусијама.
Оцена знања (максимални број поена 100)
поена поена
Предиспитне обавезе 60 Завршни испит 40