Ivana Mijailović

Ivana Mijailovic

Ivana Mijailović

diplomirala na studijskom programu Elektronsko poslovanje, a potom završila master studije na Univerzitetu primenjenih nauka u Ofenburgu, u Nemačkoj. Na Visokoj poslovnoj školi radi kao stručni saradnik u nastavi.

Vođena preporukama prijatelja 2002. godine, upisala sam tada Višu ekonomsku školu u Valjevu. Dok je moja generacija na Visokoj poslovnoj školi uveliko studirala po sistemu školstva naprednih evropskih zemalja, mnogi nisu znali šta je to Bolonjska deklaracija. Upravo takav način studija pružio nam je mogućnost da u našoj školi slušamo predavanja stranih predavača, kao i mogućnost razmene studenata sa inostranim školama. Na predlog jednog od gostujućih profesora, Markusa Branderburgera, kao i uz veliku i presudnu podršku Više ekonomske škole, 2005. godine otišla sam u Nemačku na stručnu praksu u firmu Boš u Leonbergu, a ubrzo posle prakse i na master studije na Univerzitetu primenjenih nauka u Ofenburgu. Danas, nakon četiri godine provedene u Nemačkoj, radim rame uz rame sa profesorima i saradnicima škole koji su me svih ovih godina bodrili i pomagali da dostignem svoj cilj.