Sporazum sa Beogradskom berzom

Visoka poslovna škola strukvnih studija iz Valjeva, Beogradska berza i Regionalna privredna komora Valjevo su potpisale sporazum o zajedničkoj saradnji.

Sporazum o saradnji podrazumeva da se na teritoriji Kolubarskog okruga predavanja o Beogradskoj berzi, promociji berze i berzanskom poslovanju, obavljaju isključivo u saradnji sa VIPOS-om i Regionalnom privrednom komorom.
27. aprila 2010. godine, grupa od 53 studenta VIPOS-a, smera bankarstvo i osiguranje, posetila je Beogradsku berzu, gde su tokom petočasovne obuke, koja je podrazumevala i konkretnu trgovinu na Berzi, stekli znanja o osnovama berzanskog poslovanja, trgovini na Berzi, radu investicionih fondova i poslovanju brokersko-dilerskih društava.

Studenti VIPOS-a tada su dobili sertifikate o odslušanom „Osnovnom kursu o Berzi“, a Jasmina Matijašević, Ana Radenović, Gordana Milovanović, Marija Kostić i Mihailo Adžić proglašeni su za pet najboljih studenata koji su učestvovali u trgovini akcijama na Beogradskoj berzi.