Završena je treća po redu stručna obuka za računovođe

U organizaciji Visoke poslovne škole strukovnih studija Valjevo završena je još jedna, treća po redu, obuka zainteresovanih Valjevaca za obavljanje računovodstvenih poslova i vodjenje knjiga. Tromesečnu stručnu obuku za računovodje, koju su vodili predavači i radnici računovodstva VIPOS-a, završilo je 15 polaznika kojima će biti uručeni odgovarajući stručni sertifikati.

Obuke za obavljanje računovodstvenih poslova u jedinoj državnoj visokoobrazovnoj ustanovi u regionu, do sada je prošlo 40 polaznika strarosti od 25 do 50 godina, medju kojima je bilo i nezaposlenih, ali i lica u radnom odnosu. Nekoliko njih je nakon obuke otvorilo sopstvene fime, a deset polaznika je na osnovu dobijenog sertifikata o stručnoj obuci, našlo novo zaposlenje.

Sledeći tromesečni program obuke za računovodje u organizaciji VIPOS-a, startovaće na jesen.