Praktičan čas za učenike Ekonomske škole

Učenici trećeg razreda srednje Ekonomske škole, odeljenja trgovinski tehničari, danas su mogli da nauče kako da teorijsko znanje iz predmeta Marketing primene u praksi.

Naime, njima je Ivana Mijailović, predavač Visoke poslovne škole strukovnih studija, održala predavanje i prezentaciju velikog istraživanja „Gde Valjevci kupuju, kako i koliko troše, i šta misle o trgovinama u svom gradu“, koje je u junu sproveo Istraživačko-razvojni centar VIPOS-a.

Na času u njihovoj školi, budući trgovinski tehničari mogli su da steknu praktično znanje kako se istraživanje tržišta sprovodi i realizuje, od anketiranja i prikupljanja podataka, preko tumačenja dobijenih rezultata, do predlaganja određenih rešavanja za nastup na tržištu naručioca istraživanja.

Sledeću radionicu na temu “Uvođenje novog proizvoda”, nastavnici VIPOSa održaće u četvratak 8. decembra.