Proslava Svetog Save

U Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija danas je proslavljena školska slava, Sveti Sava. U svečarskoj atmosferi, uz prisustvo zaposlenih i predstavnika studentskog parlamenta VIPOS-a, slavski obred je služio Dragan Aleksić, protojerej-stavrofor, starešina hrama Pokrova Presvete Bogorodice.

Nakon rezanja slavskog kolača, pročitano je pozdravno pismo sa čestitkama i srdačnim željama za uspeh nastavnog kadra i studenata Visoke poslovne škole, koje je uputio Njegovo Preosveštenstvo episkop valjevski Milutin.

Domaćin današnje slave na VIPOS-u Andrija Tošić, podsetio je na značaj Svetog Save kao prvog srpskog prosvetitelja i utemeljivača srpskog školstva, dodajući da je i danas, uz obrazovanje studenata, jedina državna visokoobrazovna škola u regionu na putu svetosavske misli „da su nam najpreča dva zadatka, da se klonimo zla i da činimo dobro“.