VIPOS na Sajmovima obrazovanja

Visoka poslovna škola strukovnih studija učestvovala je na dva Sajma obrazovanja.

Prvi je održan 3. marta u Lazarevcu, u tamošnjem Domu kulture. Taj Sajam obrazovanja organizovalo je lazarevačko Udruženje mladih, a poziv za učešće je upućen fakultetima i visokim školama obrazuju kadrove deficitarne na tržištu rada u toj beogradskoij opštini. VIPOS je na ovom Sajmu predstavio sve studijske programe osnovnih i specijalističkih studija, izdavačku delatnost škole i uslove upisa. Inače, svake godine jedinu državnu visokoobrazovnu instituciju u regionu upiše dvadesetak brucoša sa područja Lazarevca.

Od 8. do 10. marta VIPOS je učestvovao i na devetom međunarodnom Sajmu obrazovanja u Beogradu. Poseban akcenat predstavljanja na najvećem Sajmu obrazovanja u našoj zemlji, valjevska državna škola stavila je na novi akreditovani studijski program, Međunarodna poslovna administracija. Reč je o studijskom programu koji je nastao u saradnji sa Nemačkom vladinom organizacijom GIZ, nakon što je u srednje ekonomske škole u Srbiji uveden smer Poslovni administrator. VIPOS je jedina visokoškolska institucija u zemlji kojoj je potom odobreno uvođenje novog studijskog programa, koji svršenim srednjoškolcima sa smera Poslovni administrator omogućava nastavak školovanja u toj struci.