Stručna radionica GIZ

Na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija danas je održana stručna radionica za nastavnike i saradnike škole, koju je organizovala Nemačka organizacija za tehničku saradnju GIZ.

Radionica, koju je vodio trener GIZ u Srbiji Radenko Marković, bila je posvećena metodama interaktivne nastave i procesu miks ocenjivanja. Ovo je bila četvrta stručna radionica koju je GIZ organizovao za predavače VIPOS-a, a prva koja je održana u prostorijama škole.

Podsećamo, dugogodišnja uspešna saradnja škole i Nemačke organizacije za tehničku saradnju krunisana je akreditacijom novog programa na osnovnim studijama VIPOS-a, Međunarodna poslovna administracija. GIZ je najpre u srednjim školama u Srbiji realizovao smer Poslovni administrator, a da bi svršeni srednjoškolci tog smera imali priliku da nastave školovanje, na VIPOS-u je, kao prvoj visokoobrazovnoj instituciji u Srbiji, uveden smer Međunarodna poslovna administracija, na kojem studije počinju u školskoj 2012/2013. godini.