Programerska radionica

U Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija danas počinje druga po redu Programerska radionica. Cilj ove radionice je da omogući zainteresovanim studentima da kroz primenu savremenih metoda aktivne nastave ovladaju znanjima, veštinama i tehnikama iz programiranja koja prevazilaze sadržaj redovne nastave. Studenti će učiti programski jezik C# i integrisano programersko okruženje MS Visual Studio 2008.

Programersku radionicu u prošloj školskoj godini pohađao je 21 student, a sada se za ovaj interesantan i koristan kurs, koji traje dva nastavna semestra do maja sledeće godine, prijavilo 37 studenata. Programersku radionicu na VIPOS-u vode predavač škole dr Ilja Stanišević i demonstrator Aleksandar Šarac.