Studenti posetili Sajam turizma

2013. Sajam turizma

Grupa od 30 studenata i tri profesora Vipos-a posetila je 35. Međunarodni Sajam turizma, najveću turističku sajamsku manifestaciju u ovom delu Evrope. Tokom ove stručne posete studenti treće godine obišli su štandove Turističke organizacije Srbije, brojnih nacionalnih, regionalnih i lokalnih turističkih organizacija zemalja iz regiona, Evrope i sveta, i upoznali se sa turističkom ponudom zemlje partnera ovogodišnjeg Sajma – Nemačke, jedne od vodećih turističkih destinacija Evrope.

Studenti su se tako na najbolji način upoznali sa sajamskim nastupom, ali i proizvodima, promocijom i marketingom turizma, jer su sajmovi turizma, zbog značaja koji ova grana ima za privrede zemalja izlagača, izuzetno reprezentativni u izlagačkom i organizacionom pogledu. Studenti studijskog programa BIO upoznali su se sa nastupom i programom vodećih osiguravajućih kuća. Pored Sajma turizma, studenti su posetili još tri prateća sajma: Sajam suvenira, sajam vina – Beowine i HOREC-a, sajam ugostiteljske opreme.