„Neverne bebe“ u VIPOS-u: „Sanjamo svoje snove“

Visoka poslovna škola strukovnih studija sinoć je bila domaćin tribine „Od Valjeva do zvezda-priča Nevernih beba“, na kojoj su gostovali naši sugrađani Milan Đurđević i Vladimir Ružičić-Kebac, članovi jednog od najboljih i najpopularnijih bendova na domaćoj muzičkoj sceni.

U aprilu 1993. godine „Neverne bebe“ su imali svoj prvi koncert, a ove godine obeležavaju pune dve decenije plodonosnog rada, šest studijskih albuma i skoro 2.000 održanih koncerata. Povodom vrednog jubileja i novog albuma „Praštam“, koji je najprodavanije muzičko izdanje u celom regionu, „Neverne bebe“ su trenutno na velikoj koncertnoj turneji. Do maja će u kulturnim centrima u gradovima Srbije biti održane akustične svirke, a potom će uslediti i veliki koncerti na stadionima i trgovima, uključujući i spektakularno finale – nastup u beogradskoj Areni 28. decembra.

Gostujući u VIPOS-u, Đurđević i Ružičić su najavili da „Neverne bebe“ u sklopu ove turneje svakako planiraju i veliki koncert u svom rodnom gradu. „Bez obzira što živimo i radimo u Beogradu, mi smo i dalje bend iz Valjeva, jer polovinu benda čine Valjevci. Nosimo duh ovog grada, ovde smo snimili i tri vrlo uspešna spota i želimo da pomognemo da se i onim što mi radimo Valjevo promoviše“, kaže Đurđević.

Govoreći o dvadesetogodišnjoj karijeri benda, osnivač i idejni vođa „Nevernih beba“ kaže da su zacrtali put na kojem ne žele da trče, nego da sve što rade bude korak po korak. „Uspeli smo da ostvarimo svoje ideje i dosanjamo svoje snove. Devedesetih su nas zvali srpski Toto, a uspeli smo da 2006. godine na Tašmajdanu sviramo sa njima, a potom su pojedini članovi tog svetki poznatog i priznatog benda svirali na našem albumu ’Iza oblaka’. Svirali smo sa Leni Krevicom u Areni, održali pregršt divnih, emotivnih koncerta, ali najveći uspeh naše karijere su naše pesme, jer smatram da je uspeh kada čovek u životu ne mora da zavisi od bilo čega drugog sem svog talenta. Generalno ne verujem u pojam ’zvezde’ na muzičkom nebu, jer ’zvezde’ nemaju svoj život bez obzira koliko imaju novca i popularnosti, a suština i smisao života je sloboda. Mi radimo ono što volimo i sanjamo svoje snove, što bi voleli da svi mladi ljudi koji su ovde postignu“, govorio je Milan Đurđević prisutnima na tribini, studentima VIPOS-a ali i valjevskim srednjoškolcima.

Kao član „Nevernih beba“ koji najčešće boravi u Valjevu, Vladimir Ružičić-Kebac je ocenio da u našem gradu postoje mladi ljudi koji su već afirmisani na klupsom nivou i imaju potencijal da se ozbiljno bave muzikom. „Oni su shvatili našu priču i videli put koji su ’Neverne bebe’ utabale. Kao izvođači su sasvim dobri, ali najveći problem je nedostatak autorskog potencijala. Zaista bih voleo da se u Valjevu pojavi bend koji će da pravi pesme, ne samo da ih reprodukuje“, ocenio je bubnjar „Nevernih beba“.

Na posećenoj tribini, gosti valjevske državne visoke škole govorili su i o zloupotrebi tehnologija u stvaranju muzike, organizaciji i realizaciji koncerata, i svemu onome što čini svakodnevni život jednog uspešnog i popularnog benda, kakav su „Neverne bebe“.