Poseta Beogradskoj berzi i NBS

Tradicionalna godišnja, stručna poseta studenata i predavača Visoke poslovne škole strukovnih studija Beogradskoj berzi i Narodnoj banci Srbije, održana je u utorak 16. aprila 2013.

Učestvovalo je 40 studenata druge godine studijskog programa Bankarstvo i Osiguranje, i deset studenata specijalističkih strukovnih studija Poslovne informatike i Upravljanja finansijama.Na Beogradskoj berzi naši studenti su imali priliku da čuju vredne informacije o poslovanju berze i trgovanju hartijama od vrednosti. Tokom posete Narodnoj banci, održano je predavanje o istorijatu nacionalne banke i njenom poslovanju, emisiji novca, hiperinflaciji u Srbiji tokom 90-ih godina prošlog veka i falsifikovanju novca.

Tokom posete muzeju Narodne banke Srbije, svaki od studenata VIPOS-a je kao uspomenu dobio odštampanu novčanicu sa svojim likom.