U Štutgartu o mogućnostima strukovnih master studija

Na Univerzitetu primenjenih studija u Štutgartu održan je četvorodnevni radni sastanak predstavnika visokih strukovnih škola Srbije koje dugi niz godina sarađuju sa ovim nemačkim Univerzitetom.

Rektor štutgartskog Univerziteta dr Joakim Veber razgovarao je sa profesorom VIPOS-a dr Iljom Staniševićem, kao i njegovim kolegama, predstavnicima Visokih poslovnih škola iz Beograda i Blaca i Visoke građevinske škole iz Beograda. Teme radnog sastanka su bile mogućnost organizovanja strukovnih master studija i prohodnost diplomiranih studenata na doktorske studije, kao i sistem akreditacije i evaulacije studijskih programa u ovim državnim visokim školama.
Saradnja VIPOS-a i Univerziteta primenjenih studija u Štutgartu, koji je osnovan 1974. godine i sa 7.612 studenata jedan je od najvećih u tom delu Nemačke, traje duže od decenije, kroz posete, saradnju i razmene studenata i profesora.