Poseta „Gorenju“ studenata Poslovnog menadžmenta

Studenti druge godine Visoke poslovne škole strukovnih studija sa studijskog programa Poslovni menadžment, u pratnji profesora Branka Matića, posetili su 19. aprila fabriku slovenačke kompanije „Gorenje“ u Valjevu.

Cilj ove posete, koju je odobrio generalni direktor „Gorenja“, bio je da se studenti valjevske državne visoke škole na najbolji mogući način upoznaju sa direktnim procesom organizacije, rada i poslovanja jedne velike kompanije, što će im pomoći u sticanju praktičnih strukovnih znanja u poslovnom menadžmentu. Tokom posete, za studente je najpre bila organizovana prezentacija o logističkim aktivnostima u fabrici, a potom su obišli prvi i novootvoreni pogon „Gorenja“ u kojem se dnevno proizvodi 1.500 jedinica rashladnih uređaja, kao i prodajni studio kompanije iz Velenja.
Stručni vodič u ovoj poseti našim studentima je bio gospodin Vladan Krstić, glavni planer proizvodnje i šef planske službe „Gorenja“, koji je nekadašnji student VIPOS-a.