Prvi Uskršnji srednjoškolsko-studentski turnir u malom fudbalu

Ekipa Tehničke škole pobednik je prvog srednjoškolsko-studentskog Uskršnjeg turnira u malom fudbalu, igranog danas na terenima SRC Petnica.

Tehničari su u finalu preokrenuli rezultatski zaostatak iz prvog dela meča i savladali ekipu Ekonomske škole, dok je u borbi za treće mesto Valjevska gimnazija bila bolja od Medicinske škole. Organizatori turnira bili su Visoka poslovna škola strukovnih studija i Ustanova fizičke kulture „Valis“. Generalni sponzor i pokrovitelj turnira bila je kompanija Europrom.

U odličnom ambijentu SRC Petnica i gotovo uz idealne vremenske uslove, za titulu prvog pobednika turnira u malom fudbalu između valjevskih srednjoškolaca i studenata, borile su se u grupi A ekipe Tehničke, Ekonomske škole i VIPOS-a, a u grupi B Gimnazije, Medicinske i Poljoprivredne škole.
Domaćin turnira, ekipa VIPOS-a, uspešno je otvorila turnirski program, minimalnom pobedom 1:0 nad timom Ekonomske. Međutim, već u sledećem meču stiglo je „otrežnjenje“ – „tehničari“ su bili ubedljivi u duelu sa studentima pobedivši ih 5:1. U trećem meču grupe A, koji je praktično odlučivao o polufinalistima, momci iz Tehničke su „spustili gas“, pa su ih „ekonomisti“ savladali 3:1. Zbog bolje gol razlike, ekipa Tehničke je zauzela prvo, a Ekonomska drugo, dok se ekipa VIPOS-a oprostila od razigravanja, iako su sve tri ekipe u ovoj grupi imali po 3 boda. U grupi B, nije bilo mnogo dileme. Đaci Medicinske su prvo preslišali ekipu Poljoprivredne 4:0, a zatim i gimnazijalce 3:1. Gimnazija je, međutim, do drugog mesta i plasmana u polufinale, došla pobedom nad Poljoprivrednom školom – 3:1.
U prvom polufinalu „tehničari“ su opravdali epitet favorita, pošto su sa 3:1 savladali gimnazijalce. U drugom polufinalu, pitanje pobednika rešeno je sa „kreča“. Medicinska i Ekonomska su igrale 2:2, da bi prilikom izvođenja penala „ekonomisti“ bili skoncentrisaniji – 3:2.
Meč za treće mesto obilovao je golovima, a pomalo već razočarani „medicinari“ zbog gubitka u polufinalu na penale, popustili su pred gimnazijalcima koji su na kraju, pobedom 4:3, došli do trećeg mesta.

Najzad, u finalu je posle prvih 10 minuta meča izgledalo da se ponavlja ishod iz utakmice u grupi – Ekonomska je vodila 1:0. U drugoj polovini meča, međutim, „tehničari“, među kojima su i momci koji su već prvotimci ili su na pragu prvog tima valjevskih fudbalskih klubova, su se probudili, postigli tri a nisu primili nijedan gol, pa su na kraju, sasvim zasluženo, trijumfovali 3:1 i osvojili titulu prvog pobednika Uskršnjeg turnira u malom fudbalu za srednjoškolce i studente.

Za svih devet članova pobedničke ekipe, VIPOS kao domaćin turnira obezbedio je prigodne poklone. Tehnička u svoju vitrinu nosi i pobednički pehar, a pehari su pripali i durgoplariranoj Ekonomskoj, odnosno, trećeplasiranoj Valjevskoj gimnaziji. Žiri u kojem su bili predstavnik VIPOS-a profesor Andrija Tošić, predstavnik „Valisa“ Zoran Pantelić i predstavnik Sportskog saveza Valjeva Radomir Simić, nije imao lak zadatak da proglasi najbolje pojedince.
Golom u finalu, ukupno šestim na turniru, Nemanja Plećić (Tehnička) osvojio je titulu najboljeg strelca. Najbolji golman je njegov timski kolega Vukašin Vraneš, dok je za najboljeg igrača turnira žiri proglasio kapitena Tehničke škole Petra Petrovića.
Na kraju sportskog nadmetanja i druženja, organizatori i učesnici turnira su se složili da ovakav turnir u malom fudbalu postane tradicija. Danas održani turnir, inače, prva je manifestacija kojom ove sezone SRC Petnica obeležava 30 godina postojanja i rada.

{source}
<iframe width=”500″ height=”281″ src=”http://www.youtube.com/embed/8YicgSJ_k_k?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}