Studentkinje VIPOS-a u poseti Univerzitetu u Štutgartu

U radno-nastavnoj poseti Univerzitetu primenjenih studija u Štutgartu boravile su studentkinje Visoke poslovne škole strukovnih studija Ivana Todorčević, Mirjana Simeunović, Ivana Lukić i Dušanka Potrebić. U društvu sa svojim nemačkim kolegama, naše studentkinje su provele radnu sedmicu tokom koje su imale predavanja i druge aktivnosti na ovom Univerzitetu, s kojim valjevska državna visoka škola uspešno sarađuje od 2002. godine.

Studentkinje VIPOS-a u poseti Univerzitetu u Štutgartu

Na Katedri za međunarodni biznis ovog uglednog nemačkog Univerziteta, studentkinje VIPOS-a slušale su predavanja iz Operacionog menadžmenta i logistike na engleskom jeziku. “Na predavanjima grupe studenata ne prelaze broj 20, čime se postiže znatno efikasnija nastava, tokom koje predavač može da se posebno posveti svakom studentu, a ono što nas je posebno oduševilo jeste neposredan odnos između studenata i profesora uz veliko međusobno poštovanje. Nemački profesori se maksimalno trude da studente zainteresuju za materiju i teorijska predavanja uvek dopunjuju i ilustruju primerima iz prakse, prezentacijama, video klipovima ili sopstvenim iskustvom”, pričaju studentkinje VIPOS-a.

Tokom svog boravka u Štutgartu, one su posetilei jedan od pogona fabrike čokolade,  čuveni “Mercedesov” muzej, kao i kulturno-istorijske znamenitosti glavnog grada savezne pokrajine Baden-Virtemberg.