Dr Joakim Veber kod ministra prosvete i u VIPOS-u

Profesor dr Joakim Veber, rektor Univerziteta primenjenih studija u Štutgartu, u novoj je poseti Viskoj poslovnoj školi strukovnih studija, koja sa uglednim nemačkim Univerzitetom sarađuje duže od decenije.

Pre dolaska u Valjevo, dr Veber je juče bio gost ministra prosvete Srbije Žarka Obradovića, kojem je izneo nemačka iskustva u vezi sa značajem strukovnih studija u toj zemlji i formiranjem univerziteta primenjenih studija, te organizovanjem strukovnih master studija. Imajući u vidu najavljene izmene Zakona o visokom obrazovanju u našoj zemlji, dr Veber je potom održao i sastanak sa predstavnicima Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje i Komisijom za akreditaciju i procenu kvaliteta.

Rektor štutgartskog Univerziteta danas u VIPOS-u ima sastanak sa profesorima škole, tokom kojeg će prezentovati projekte transformacije i akreditacije Univerziteta primenjenih studija.