Na VIPOS-u proslavljen Savindan

Skolska slava

Školska slava Sveti Sava proslavljena je danas u u Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija. U svečarskoj atmosferi, uz prisustvo studenata, predstavnika Studentskog parlamenta VIPOS-a i zaposlenih, slavski obred je služio protojerej-stavrofor Dragan Aleksić, starešina hrama Pokrova Presvete Bogorodice u Valjevu.

On je studentima i nastavnom kadru jedine državne visokoobrazovne institucije u regionu poželeo svaki uspeh u školovanju i radu,  podsećajući na značaj Svetog Save kao prvog srpskog prosvetitelja i utemeljivača srpskog školstva.

Nakon otpevane svetosavske himne, domaćica današnje slave na VIPOS-u mr Sanja Radovanović poručila je da duhovno i prosvetiteljsko delo Svetog Save može biti inspiracija svima u svim vremenima.