Proslava Svetog Save na VIPOS-u

Sveti sava

Tradicionalno svečarski, današnji praznik školska slava Sveti Sava, obeležena je i proslavljena u Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija.
Slavski obred služio je protojerej-stavrofor Dragan Aleksić, starešina hrama Pokrova Presvete Bogorodice u Valjevu, koji je studentima, nastavnom kadru i zaposlenima valjevske državne visoke škole poželeo uspeh u školovanju i radu, govoreći o značaju Svetog Save kao prvog srpskog prosvetitelja i utemeljivača srpskog školstva.
Slavskom obredu prisustvovali su naši gosti iz sveta privrede i prosvete, predstavnici Studentskog parlamenta VIPOS-a i zaposleni, a nakon otpevane Svetosavske himne za umetnički program pobrinuli su se deca zaposlenih, svirajući i recitujući, kao i apsolventkinja Biljana Ranković koja je govorila„ Slovo Matije Bećkovića o Svetom Savi“.