Nova radionica za učenike Ekonomske škole

Radionica za učenike ekonomske škole

Za novu grupu učenika trećeg razreda srednje Ekonomske škole, zanimanja ekonomski tehničar, u Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija održana je stručna radionica na temu „Računovodstveno i poresko obuhvatanje poslovnih promena u sistemu PDV-a“.
Predavači VIPOS-a dr Momčilo Vasiljević i Nenad Mihailović, koji su pripremili dvoipočasovnu radionicu, nakon teorijskog dela organizovali su za đake i praktično-takmičarski deo, u kojem su četiri tima sa po šest učenika bili u realnoj situaciji da obračunaju PDV, popune poreske evidencije i prijave. Pobednici su, kao i nakon prethodne radionice, dobili rokovnike i hemijske olovke sa logoom VIPOS-a.
Radionice za učenike Ekonomske škole organizuju se u sklopu saradnje između naše i ove valjevske srednje škole.