Projekat iz Poslovnog izveštavanja, PRPId

Studijski program POSLOVNA INFORMATIKA
Izborno područje (modul)
Vrsta i nivo studija osnovne strukovne studije / studije prvog stepena
Naziv predmeta Projekat iz Poslovnog izveštavanja
Broj ESPB 4 Status predmeta (obavezni/izborni) Izborni
Uslov
Cilj
predmeta
Cilj predmeta je omogućavanje studentu da svoja stečena teoretska znanja iz predmeta poslovno izveštavanja primeni u praksi na konkretnom realnom primeru obuhvatajući ceo postupak istraživanja – od planiranja studije do analize podataka i predstavljanje rezultata. Takođe, cilj predmeta je i da razvije sposobnosti studenta za praktični timski rad.
Ishod
predmeta
Student koji uspešno završi ovaj predmet osposobljen je da:
–  definiše cilj istraživanja i odabere odgovarajuća sredstava za prikupljanje podataka
–  navede primer datoteka sa podacima i primeni prikladnu statističkih tehnika za istraživanje veza između promenljivih
–  protumači i interpretira rezultate istraživanja
–  kreativan rad u timu
Sadržaj predmeta
Teorijska
nastava
Organizacija, vođenje i izvođenje projekta, planiranje i praćenje realizacije poslova i angažovanja na  projektu. Pregledanje statusa projekta i izveštavanje o njemu. Organizovanje timova, uloge i zaduženja. Objavljivanje informacija o projektu na mreži.
Praktična nastava (vežbe, DON, studijski istraživa-čki rad) Na osnovu izabrane tehnika prikupljanja podataka, izbora odgovarajućih skala i mera, pripreme šifarnika, preliminarne alnalize podataka, primenom SPSS, istražuju se veze između promenljivih. Na osnovu output-a, izrada poslovnih izveštaja o izabranom istraživanju.
1 Julie Pallant, SPSS, Mikro knjiga 2011
2 Carl Chatfield,Timothy Johnson, Microsoft Project, CET 2002
3 Jasna Soldić-Aleksić, Primenjena analiza podataka, Ekonomski fakultet, Beograd, 2011
4 Data Analysis & Decision Making with Microsoft Excel, Albright, S.C.,Winston,W.L.,Zappe,C.J., South-Western Cengage Learning, 2009.
Broj časova aktivne nastave nedeljno tokom semestra/trimestra/godine
Predavanja Vežbe DON Studijski istraživački rad Ostali časovi
Metode
izvođenja
nastave
On-line predavanja na temu projekta u obliku PowerRoint prezentacija i PDF fajlova. Diskusije putem foruma  uočavanje praktičnih problema tokom izrade projekta i njihovo rešavanje.  Frontalna odbrana realizovanog projekta.
Ocena znanja (maksimalni broj poena 100)
Predispitne obaveze poena Završni ispit poena
učestvaovanje na diskusionim forumima 30 pismeni ispit
on-line projekti 40 usmeni ispit 30