UPIS 2018/2019

Srednjoškolci, bliži se vreme velikih odluka! Državna škola sa tradicijom dužom od 39 godina, prvi je korak do uspešne karijere i pravi izbor za Vas!

Zašto da studiraš na VIPOS-u?

• Državna škola
  • Tradicija duga 39 godina
  • Studiranje na teret budžeta i niže cene školarine
  • Strukovne studije, praktično primenljiva znanja
  • Razvijena međunarodna saradnja

Studijski programi

Kliknite na željeni studijski program kako bi saznali detalje:

Studije na daljinu

I ove školske godine Vipos upisuje studente na akreditovane Online studije. Studije na daljinu su idealne za zaposlene i studente koji imaju prebivalište značajno daleko od Valjeva. Studenti koji studiraju Online oslobođeni su prisustva nastavi a sav materijal za predavanja i vežbe mogu naći na platformi za daljinsko obrazovanje koja je prilagođena njihovim potrebama.

Prednosti daljinskog obrazovanja:

• Bez dodatnih troškova prevoza, smeštaja i hrane
  • Studiranje u vreme kada to studentu odgovara
  • Idealno za zaposlene
  • Nastavni materijal na internetu

Više o studijama na daljinu možete pročitati ovde.

Uslovi upisa

Na Visoku poslovnu školu strukovnih studija mogu se upisati kandidati koji imaju završenu četvorogodišnju srednju školu.

Prijemni ispit Za polaganje prijemnog ispita ponuđeno je 4 predmeta od kojih kandidati biraju 2:

• Test opšte informisanosti
  • Poslovna ekonomija
  • Osnovi ekonomije
  • Informatika

Prijemni ispit je obavezan, nezavisno od broja prijavljenih kandidata. Ispit se polaže pismeno u obliku testa i traje 90 minuta.

Prijemni ispit sastoji se od 40 pitanja zatvorenog tipa (po 20 pitanja iz svakog izabranog predmeta). Od ponuđenih odgovora uvek je samo jedan odgovor tačan. Tačni odgovori nose 1,5 poena, a u slučaju pogrešnog odgovora ne dobijaju se negativni poeni. Na prijemnom ispitu maksimalno se može dobiti 60 poena. Prijemni ispit biće organizovan 30.06.2018. godine u prostorijama VIPOS-a.

Prijavljivanje kandidata za polaganje prijemnog ispita

Prijavljivanje kandidata na konkurs obavlja se u Školi podnošenjem konkursne prijave i fotokopija sledećih dokumenata:

• svedočanstva svih razreda srednje škole,
  • svedočanstva (diplome) o završnom ispitu,
  • izvoda iz matične knjige rođenih i
  • dokaza o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 5.000 dinara (uplaćuje se na tekući račun br. 840-963666-21)

Predaja dokumenata biće organizovana u prostorijama Škole, 21., 22., 23., 24 i 25. jun 2018. godine od 8 do 15 časova.

Sve potrebne informacije možete dobiti:

• lično: Dan otvorenih vrata, sredom od 12 do 14h
  • putem telefona: 014/224-735; 232-644