Serijal tribina „Studenti i svet“

„Studenti i svet“ naziv je serije javnih tribina koje tokom marta organizuje Studentski parlament VIPOS-a.

Cilj je edukacija naših studenata za ono što ih u poslovnom svetu očekuje nakon završetka studija, pa će prva tribina, koja je zakazana za sredu 7. mart, biti posvećena mogućnostima rada za vreme i nakon studija, a predavači će biti predstavnik Nacionalne službe za zapošljavanje, filijale Valjevo i Nikola Stojanović M.A., asistent VIPOS-a. Sledeća tribina je naredne srede 14. marta pod nazivom „Privatni sektor nije bauk“, gde će Studentski parlament ugostiti predstavnika Omladinske zadruge. Najzad, 21. marta tribina je posvećena ljudskim pravima i mobingu na radnom mestu.

„Pod maksimom ‘Budi spreman za ono šta te sutra čeka’, Studentski parlament želi da podigne nivo znanja studenata o organizacijama kao što su Omladinska zadruga i Nacionalna služba za zapošljanje, da budu što spremniji za ono što ih čeka sutra. Imamo i predavanje na, ako smem da kažem jednu tabu temu, temu koja je takoreći javna tajna, a to je mobing. Mi ne želimo o tome da ćutimo, već da naši studenti budu upoznati sa svojim pravima kada se zaposle”, kaže predsednica Studentskog parlamenta Tamara Vasić i poziva kolege da u velikom broju prisustvuju ovim korisnim predavanjima.

Tribine iz serijala “Studenti i svet” održavaju se sredom od 15 časova u amfiteatru VIPOS-a.