Diplome generaciji studenata specijalističkih studija 2016/17.

Dan studenata na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija obeležen je dodelom diploma svršenim studentima specijalističkih studija, generacije koja je ove studije započela u školskoj 2016/2017. godini.

Završetkom specijalističkih studija na studijskom programu Posovna ekonomija i informatika, oni su stekli diplomu drugog stepena strukovnog obrazovanja po prethodnom Zakonu o visokom obrazovanju.

Svi diplomirani studenti specijalističkih, prethodno su završili osnovne strukovne studije naše škole, jedan broj njih je odmah nakon diplomiranja na osnovnim studijama pronašao zaposlenje u privredi ili javnim institucijama a, kako kažu, motiv da upišu i završe specijalističke studije bilo je dalje strukovno profesionalno usavršavanje i mogućnost napredovanja na radnom mestu.

Pored diploma, dve najbolje studentkinje ove generacije specijalističkih studija, koje su imale isti prosek ocena od 9,25, nagrađene su i novčanim iznosom od 10.000 dinara.