Testiranje na HIV u našoj školi

Crveni krst Valjevo u saradnji sa Zavodom za javno zdravlje Valjevo, Omladinom JAZAS-a Valjevo i Visokom poslovnom školom strukovnih studija Valjevo, u okviru Evropske nedelje testiranja, realizovao je doprovoljno i poverljivo savetovanje i testiranje na HIV.

Ova aktivnost osmišljena je kroz projekat „Jubilej neodustajanja – 20 godina obeležavanja 1. decembra – svetskog dana borbe protiv side u Valjevu“ koji finansira grad Valjevo, a realizuje Omladina JAZAS Valjevo. Crveni krst Valjevo, partnerski promoviše akcije besplatnog, dobrovoljnog i poverljivog testiranja koje su glavni cilj projekta kroz kontinuirane edukacije koje sprovodi.

Naredna testiranja koja realizuje Asocijacija Duga Šabac u specijalizovanim vozilima, zakazana su u petak 30. novembra od 13 do 16 časova na gradskom trgu, nakon centralne ulične manifestacije posvećene prvom decembru i 14. decembra od 18 do 21 č. za kraj decembarske kampanje, takođe na Gradskom trgu.