Preduzetničke radionice za studente II godine

U utorak 28. maja i u petak 31. maja u našoj školi realizovane su dve preduzetničke radionice za studente II godine studijskog programa Poslovna ekonomija.

Gost radionica bila je Marija Pantelić, menadžer ljudskih resursa valjevske kompanije “Bosis”, regionalnog lidera u proizvodnji štampane i kaširane kartonske ambalaže.

Prva radionica o preduzetništvu u praksi bila je interaktivna radionica istraživanja preduzetničkih ideja studenata, od izbora dve studentske preduzetničke ideje, preko izrade biznis plana, do diskusije o prezentovanim radovima, davanja “feedbacka“ i zaključaka o unapređenju.

Tokom druge radionice, takođe o preduzetništvu u praksi, sprovedena je interaktivna onlajn simulacija o preduzetništvu na primeru konkretnog preduzeća, upoznavanje sa praktičnim alatima iz prodaje, marketinga, finansija, nabavke, proizvodnje i održivosti, kao i primena na konkretnim primerima iz prakse.