Obeležen Međunarodni dan računovodstva na valjevskom Odseku Akademije Zapadna Srbija

Na Akademiji strukovnih studija Zapadna Srbija – Odsek Valjevo, profesori i studenti modula Računovodstvo, revizija i porezi obeležili su Međunarodni dan računovodstva (International Accounting Day) u skladu sa aktuelnom epidemiološkom situacijom izazvane virusom COVID-19. Zajednički praznik, 10. novembar, obeležen je u okviru redovne nastave na predmetu Finansijska kontrola i revizija.

Profesori strukovnih studija iz oblasti računovodstva i finansija prezentovali su studentima aktuelne teme iz profesije, u zemlji i međunarodnom okruženju. Studentima je najinteresantnija bila diskusija na temu digitalnog poslovanja u uslovima pandemije.

Ovogodišnje obeležavanje Međunarodnog dana računovodstva završeno je porukom da je najvažnije sačuvati zdravlje, kao i željama svih prisutnih da sledeće godine ovaj praznik proslave u povoljnim epidemiološkim uslovima, uz učešće profesionalaca iz oblasti računovodstva iz zemlje i inostranstva.