Najbolji profesor u školskoj 2019/20. godini

Valjevski odsek Akademije strukovnih studija Zapadna Srbija nastavlja dobru tradiciju VIPOS-a da vrednuje i nagrađuje znanje i profesionalnu posvećenost nastavnika u radu sa studentima. Za Dan Akademije 16. decembra 2020.godine izuzetno priznanje za profesora godine pripalo je  profesoru sa Katedre za informacione tehnologije dr Đorđu Petroviću.

Pored iskrene zahvalnosti na dobijenom priznanju, profesor Petrović ističe:

„Siguran sam da svakako veći broj nastavnika i saradnika zaslužuje ovo priznanje, a imao sam tu čast da ove godine bude meni dodeljeno. Vreme u kome živimo i radimo zahteva neprestano učenje i usavršavanje, bez obzira na to kojim poslom se bavite. Znanje koje studenti steknu tokom nastave u ovoj školskoj godini, u praksi će primenjivati kroz nekoliko godina, kada počnu profesionalno da se bave poslom za koji se sada školuju. Zbog toga, rad u obrazovanju posebno zahteva od nastavnika da se stalno usavršava i da studentima prenosi aktuelna znanja i iskustva i to je ono što mi se posebno sviđa u poslu kojim se trenutno bavim. Verujem da su radoznalost i znatiželja osobine koje treba razvijati kod studenata, a da je uloga nastavnika da studentima pruže dovoljno znanja koje mogu da primenjuju u praksi i da ga samostalno proširuju”.

Čestitamo dr Đorđu Petroviću na dobijenom priznanju i želimo mu uspeh u daljem profesionalnom radu.