Vodič za studentsku mobilnost

Erasmus studentska mreža Srbije (ESN), uz podršku Delegacije Evropske unije u Srbijiobjavila je Vodič za studentsku mobilnost. Cilj Vodiča je da studente u Srbiji upozna sa programima mobilnosti koji su im na raspolaganju, kao i da se, kroz iskustva studenata koji su u njima učestvovali, uvere da otići na razmenu zapravo nije toliko komplikovano.
Benefiti učestvovanja u programima mobilnosti su neprocenjivi, a prema istraživanju koje je sprovela Evropska komisija 80% alumnista programa mobilnosti našlo je posao u struci u roku od 3 meseca nakon završetka studija. Pored profesionalnog usavršavanja, studenti i mladi imaju priliku da usavrše i svoje meke veštine, kao što su znanje o drugim zemljama, mogućnost interaksije i rada s ljudima iz različitih kulturnih sredina, prilagodljivost, vladanje stranim jezikom i komunikacione veštine.
Pored toga što programi mobilnosti mladima pružaju mogućnost ličnog i profesionalnog napretka, oni predstavljaju siguran put ka stvaranju dodatne vrednosti u društvu i platformu za interkulturalni dijalog mladih koji doprinosi rušenju stereotipa i predrasuda.
Vodiču možete pristupiti na sajtu Kancelarije za međunarodnu saradnju Akademije strukovnih studija Zapadna Srbija, ili putem sledećeg linka:
Kancelarija za međunarodnu saradnju