Akademiji dodeljena Erazmus povelja

Akademiji strukovnih studija Zapadna Srbija dodeljena je Erazmus povelja za visoko obrazovanje (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE) za period 2021-2027. godine.

Erazmus povelja je dokument na osnovu koga Evropska komisija visokoškolskim ustanovama iz programskih zemalja, među kojima je i Srbija, dodeljuje akreditaciju na osnovu koje mogu da konkurišu i učestvuju u projektima Erazmus+ programa. Ona sadrži osnovne principe koje visokoškolske ustanove iz programskih zemalja moraju da poštuju i neophodan je preduslov za njihovo učešće u Erazmus+ programu.

Dobijanje Povelje je od velikog značaja za našu Akademiju jer omogućuje učešće u projektima međunarodne mobilnosti i strateških partnerstava, što će, pre svega, imati uticaj na kvalitet studiranja naših studenata, kao i profesionalno usavršavanje nastavnog osoblja Akademije.

ERAZMUS POVELJA