Informacije o upisu na osnovne strukovne studije

Srednjoškolci, bliži se vreme velikih odluka! Državna škola sa tradicijom dužom od 40 godina, prvi je korak do uspešne karijere i pravi izbor za Vas!

Zašto da studiraš na našoj Akademiji?

• Državna visokoškolska ustanova
  • Tradicija duža od 40 godina
  • Studiranje na teret budžeta
  • Praktično primenjiva znanja
  • Master studije
  • Studije na daljinu

Studijski programi

Kliknite na željeni studijski program kako bi saznali detalje:

Studije na daljinu

I ove školske godine naša Akademija upisuje studente na akreditovane studije na daljinu, studijski program Poslovna ekonomija sa dva modula: Finansije, bankarstvo i osiguranje, Marketing, trgovina i turizam.

Studije na daljinu su idealne za zaposlene studente i studente koji imaju prebivališe daleko od Valjeva.

Prednosti studija na daljinu:

• Učenje u vreme kada to studentu odgovara
  • Sav nastavni materijal na platformi za daljinsko obrazovanje
  • Studenti koji studiraju na daljinu oslobođeni su prisustva nastavi
  • Bez dodatnih troškova prevoza i smeštaja
  • Po završetku studija dobija se ista diploma kao i na klasičnim studijama

Više o studijama na daljinu možete pročitati ovde.

Uslovi upisa

Na Akademiju strukovnih studija Zapadna Srbija – odsek VALJEVO – mogu se upisati kandidati koji imaju završenu četvorogodišnju i trogodišnju srednju školu.

Prijemni ispit Za polaganje prijemnog ispita ponuđeno je 4 predmeta od kojih kandidati biraju 2:

• Test opšte informisanosti
  • Poslovna ekonomija
  • Osnovi ekonomije
  • Informatika

Prijemni ispit je obavezan, nezavisno od broja prijavljenih kandidata. Ispit se polaže pismeno u obliku testa i traje 90 minuta.

Prijemni ispit sastoji se od 40 pitanja zatvorenog tipa (po 20 pitanja iz svakog izabranog predmeta). Od ponuđenih odgovora uvek je samo jedan odgovor tačan. Tačni odgovori nose 1,5 poena, a u slučaju pogrešnog odgovora ne dobijaju se negativni poeni. Na prijemnom ispitu maksimalno se može dobiti 60 poena.

Prijavljivanje kandidata za polaganje prijemnog ispita

Prijavljivanje kandidata na konkurs obavlja se u u prostorijama Odseka Valjevo podnošenjem konkursne prijave i fotokopija sledećih dokumenata:

• svedočanstva svih razreda srednje škole,
  • svedočanstva (diplome) o završnom ispitu,
  • izvoda iz matične knjige rođenih i
  • dokaza o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 5.000 dinara (uplaćuje se na tekući račun br. 840-963666-21)

Besplatna pripremna nastava za polaganje prijemnog ispita održaće se u junu 2021. godine. Raspored će biti blagovremeno objavljen na sajtu Odseka.

Prijave za pripremnu nastavu su u toku. Prijavite se ovde!

Sve potrebne informacije možete dobiti: