AWS Discovery Day za studente prve godine

Studenti prve godine Poslovne informatike valjevskog odseka Akademije strukovnih studija Zapadna Srbija učestvovali su na onlajn treningu pod nazivom AWS Discovery Day.

AWS Discovery Day je jednodevni trening osmišljen od strane AWS-a sa ciljem da sve zainteresovane za oblast informacionih tehnologija, kao i sve biznis lidere zainteresovane za digitalnu transformaciju svog biznisa, uvede u osnovne koncepte AWS Cloud Computing-a i njegove osnovne infrastrukturne servise.

Predavač na onlajn treningu bio je Igor Ivanović, AWS Certified Instructor, master računarske nauke na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a naši studenti su se ovom prilikom upoznali sa konceptom računarstva u oblaku i osnovnim infrastrukturnim servisima na platformi kompanije Amazon.

Ovo je još jedna u nizu aktivnosti kojima se studenti podstiču da prate najnovija dostignuća iz naučnih oblasti za koje se školuju u valjevskom odseku državne Akademije strukovnih studija Zapadna Srbija.