Talentovani studenti Akademije – Jelena Bebić

Nakon što je završila srednju Ekonomsku školu u Valjevu, sa željom da stekne obrazovanje i diplomu koja će joj omogućiti da radi kao prosvetni radnik, Jelena Bebić je upisala  Akademiju strukovnih studija Zapadna Srbija, Odsek Valjevo. Na Akademiji joj se veoma dopada način rada sa studentima, a posebno je srećna što je stekla nova znanja i nova prijateljstva.

Jelena se od petog razreda osnovne škole bavi pisanjem poezije. Pisanje za nju  predstavlja način izražavanja emocija jer kroz pesme iskazuje svoje stavove i razmišljanja. Najveća inspiracija su joj događaji, ljudi i priroda. Ipak, kao najveću inspiraciju izdvaja ljubav. Onima koji žele da se bave pisanjem poručuje da pišu iz srca jer je osećanje koje se veže za tekst na papiru snažnije od bilo koje uspomene i ono će uvek moći da vas vrati u prošlost.

Budućim studentima Akademije Jelena poručuje da se što više druže, izlaze i, naravno, uče za vreme studentskih dana jer je to najlepši period života.

„Zaljubljena sam u tebe“ je jedna od Jeleninih pesama koja je napisana u akrostihu.

Zvezde se u tvojim očima nalaze,

Ali mi prašina ne dozvoljava da ih vidim.

Ljubim te da bih te bolje videla.

Usnuli vojničke probudi se!

Bez tebe sam uplašena.

Ljiljani se suše, priroda vene.

Evo već je jesen a zima se još nije svršila.

Nasukaj se na moje obale.

Ali me nemoj tražiti!

Sama sam na ovom svetu,

Ali pored tebe imala sam osmeh.

Mraz u grudima me ubija.

Usni dubok san na mome ramenu.

Tebe ću čuvati,

Emociju moju ćeš osetiti.

Budi prvi kome ću reći „volim te”

Erupcija osećanja je jača od mene.