Razgovor s povodom: Prvi korak u karijeri – Milica Miličić

1. Koja ste godina studija i studijski program?
Student sam treće godine studija na studijskom programu Poslovna ekonomija, modul Računovodstvo, revizija i porezi.

2. Da li ste očekivali da ćete se zaposliti u struci još tokom studija?
Bilo mi je jako važno da budem prisutna na predavanjima jer na taj način najbolje savladam gradivo, pa o zaposlenju tokom studija nisam ni razmišljala.

3. U kojoj kompaniji ste se zaposlili? Na kojoj poziciji?
U toku šestog semestra studija zaposlila sam se u kompaniji MPK Trejd d.o.o. Valjevo, na poziciji knjigovođe.

4. Koliko Vam je Vaša visokoškolska ustanova pomogla pri zapošaljavanju?
Učešće u projektu DIGITEDU i preporuka profesora Akademije bili su od presudnog značaja za moje prvo zaposlenje u struci.

5. Koliko su Vam znanja i veštine koje ste stekli na Akademiji primenljiva na radnom mestu?
Zahvaljujući znanjima i veštinama koje sam stekla i koja i dalje stičem na Akademiji, od samog početka sam mogla da se uključum u operacionalizaciju složenih i specifičnih poslova na radnom mestu.